Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Celal Alpay
HAVLE

Öğretim Görevlisi

Doktora

Galatasaray Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı (İng.) (Tez Aşaması)

Yüksek Lisans

Galatasaray Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı (İng.)

Lisans

Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Anadal) / Anadalu Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliğ (Yandal)Araştırma Alanları
Endüstri 4.0, stratejik yönetim, çok kriterli karar verme (ÇKKV), sezgisel ve nötrosofik bulanık  kümeler (SBK ve NBK)

Verilen Dersler
İnsan Performansı ve Limitleri (PPL)
İnsan Performansı ve Limitleri (ATPL)
Seyrüsefer (PPL)
Seyrüsefer (ATPL)

Biyografi
Havle, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden bölüm birinciliği ve yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Mezuniyeti ile eş zamanlı olarak, Elektrik Elektronik Mühendisliği yandal programını tamamlayan Havle, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı’na kabul edilmiştir. Yüksek Lisans Eğitimi süresince lojistik analist ve üretim mühendisliği gibi farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri süresince pek çok proje yürüten Havle, 2015 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Bütünleşik Doktora programına kabul edilmiştir. Aynı dönem, Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Pilot Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden aldığı İnsan Performansı ve Limitleri yetkisi ile Öğretim Görevlisi olarak dersler vermeye başlayan Havle, daha sonra Seyrüsefer yetkisini de alarak Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilot Eğitimi Bölümü’nde ders vermeye devam etmektedir.
Havle lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi süreçlerinde, yöneylem araştırması, üretim planlama ve kontrolü, tesis planlaması, ileri istatistiksel modelleme, yatırım planlaması ve analizi, karar destek sistemleri, görsel programlama, üretim sistemleri analizi ve tasarımı, stratejik yönetim, mühendislik yönetimi, doğrusal olmayan programlama, karar verme süreçlerinde bulanık mantık uygulamaları gibi dersler almıştır. Daha sonra, endüstri 4.0, çok kriterli karar verme, Sezgisel ve kararsız bulanık kümeler üzerine uzmanlaşarak, bilimsel yayınlar yapmaya başlamıştır.