Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Direktörün Mesajı

Direktörün Mesajı

Hoşgeldiniz!

Özyeğin Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA) iş yaşamlarına ara vermeden lisansüstü eğitim almayı hedefleyen çalışanlara yönelik olarak tasarlanmış bir programdır. Programımızın amacı, hızla değişen, rekabetçi küresel iş ortamında etkin karar alabilmeleri için yönetici adaylarına hem teorik, hem de pratiğe yönelik güncel bilgiler kazandırmaktır.

MBA Programı her biri sekiz hafta süren beş modülden oluşmaktadır. Programın sonunda, öğrenciler İşletme Fakültesi’nde görev yapan bir akademik danışman eşliğinde Bitirme Projesi tamamlayıp sunmaktadırlar. Bu tezsiz yüksek lisans programının eğitim süresi 12 aydır. 

Ekonomi, finans, stratejik yönetim, pazarlama, örgütsel davranış konularındaki zorunlu derslerini tamamlayan öğrenciler, ilgi alanlarına uygun olan seçmeli dersler almaktadırlar. MBA programı, amacı doğrultusunda vaka analizleri ve önde gelen şirketlerin yöneticilerinin deneyim ve görüşlerini paylaştığı seminerlerle zenginleştirilmiştir. Dolayısıyla,MBA Programı teorik bilgi ile iş hayatında tecrübe edilen olay ve deneyimlerinden esinlenen vaka odaklı konuların dengelendiği bir programdır. 

MBA programımız dahilinde pazarlama alanında uzmanlaşmak isteyen veya müşteri deneyimi odaklı firmalarda çalışan katılımcılarımızın ihtiyaçlarına yönelik stratejik pazarlama uzmanlığı oluşturulmuştur.  Bu alandaki güçlü akademik kadromuzla uygulama ağırliklı seçmeli dersler sunmaktayız.

Modern teknoloji ile donatılmış sınıflarımız öğrencilerin hocaları ile interaktif biçimde ders işleyebilmesine olanak tanımaktadır. Derslerimiz, merkezi ve ulaşımı kolay bir nokta olan, Swissotel the Bosphorus Oteli’nde (Maçka, İstanbul), İşletme Enstitüsü’ne tahsis edilen yerleşkede yapılmaktadır.

Programa gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bana isil.erol@ozyegin.edu.tr adresine e-posta atarak  ulaşmanızı rica ederim. 

Prof. Dr. Işıl Erol